УЧНЯМ

 

 

Безпека на дорозі - безпека життя!

Інструкції
-          Готуючись перейти дорогу зупиніться, огляньте проїжджу частину;
-            Не стійте на краю тротуару;
 Зверніть увагу  на транспортний засіб, що готується до повороту,
Очікування транспорту
-          Стійте тільки на посадкових майданчиках, на тротуарі чи узбіччі.
-          Посадка і висадка з транспорту
-          Підходьте для посадки до дверей тільки після повної зупинки.
      -      Не сідайте в транспорт в останній момент (може прищемити дверима).
      -    Будьте уважним у зоні зупинки — це небезпечне місце (поганий огляд дороги, пасажири можуть виштовхнути  на дорогу).
Рух по тротуару
·          Дотримуйтеся правого боку.
·          Дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини.
·           Якщо тротуар знаходиться поруч з дорогою, батьки повинні тримати дитину за руку.
·            Йдучи по тротуару, уважно спостерігайте за виїздом машин з двору.
Інструкція дітям: правила переходу дороги на регульованому пішохідному переході

         Зупинись на краю тротуару, не наступай на бордюр.

          Дочекайся зеленого сигналу. Якщо він блимає, переходити не слід, незважаючи на те, що перехід дозволено — можна потрапити в небезпечну ситуацію.

          Подивися по сторонах — переконайся, що транспортні засоби зупинилися, і водії пропускають пішоходів.

          Переходи дорогу, дотримуючись правої сторони переходу, іди швидко, але не біжи.


Дорожні пастки.
Машина, що стоїть. Машина що стоїть, небезпечна: вона може закривати собою інший автомобіль, який рухається з великою швидкістю, заважає вчасно помітити небезпеку. Не можна виходити на дорогу з-за машин, що стоять. В крайньому випадку, потрібно обережно визирнути з-за стоячого автомобіля, переконатися, що небезпека не загрожує, і тільки тоді переходити дорогу.
Автобус, що стоїть. Автобус що стоїть, закриває собою ділянку дороги, по якому в той момент, коли ви вирішили її перейти, може проїжджати автомобіль. Крім того, люди біля зупинки зазвичай поспішають і забувають про безпеку. Від зупинки треба рухатися в бік найближчого пішохідного переходу.
Прихована небезпека. З-за нерухомого автомобіля, будинку, паркану, кущів та інших об`єктів може несподівано виїхати машина. Для переходу дороги потрібно вибрати таке місце, де дорога проглядається в обидва напрямки. В крайньому випадку, можна обережно визирнути з-за перешкоди, переконатися, що небезпеки немає, і тільки тоді переходити дорогу. Місцем підвищеної небезпеки також є арки, через які з дворів на проїжджу частину виїжджають машини. Не допускайте, щоб дитина бігла повз арки попереду дорослого: її необхідно тримати за руку.
Повільно наближається автомобіль. Машина, яка повільно рухається може приховувати за собою автомобіль, що їде на великій швидкості. Дитина часто не підозрює, що за однією машиною може ховатися інша.
Світлофор. Сьогодні на дорогах міста ми постійно стикаємося з тим, що водії автомобілів порушують Правила дорожнього руху: мчать на високій швидкості, ігноруючи сигнали світлофора і знаки переходу. Тому недостатньо навчити дітей орієнтуватися на зелений сигнал світлофора, необхідно переконатися, що небезпека не загрожує. Діти часто міркують так: «Машини ще стоять, водії мене бачать і пропустять». Вони іноді помиляються.
«Пустельна» вулиця. На вулиці, де машини з’являються рідко, діти вибігають на дорогу, попередньо її не оглянувши. Виробіть у дитини звичку завжди перед виходом на дорогу зупинитися, озирнутися, прислухатися — і тільки тоді переходити вулицю.
Осьова лінія. Дійшовши до осьової лінії і зупинившись, діти зазвичай стежать тільки за машинами, що рухаються з правого боку, і забувають про автомобілі, що проїжджають у них за спиною. Злякавшись, дитина може зробити крок назад — прямо під колеса машини. Якщо довелося зупинитися на середині дороги, потрібно бути гранично уважним, не робити жодного руху, не переконавшись у безпеці.
«Безпека» поруч з батьками. Перебуваючи поруч з дорослим, дитина покладається на нього і або зовсім не спостерігає за дорогою, або спостерігає погано. Дорослий цього не враховує. На вулиці діти відволікаються на всілякі предмети, звуки, не помітивши машину, і думаючи, що шлях вільний, вириваються з рук дорослого і біжать через дорогу. Перед переходом дороги ви повинні міцно взяти дитину за руку.

ПАМ'ЯТАЙ!!!

1. Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах чи парках.

2. Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку в транспорті, при посадці і висадці з транспорту.

3. Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.

4. Про правила поведінки в місцях громадського перебування (під час екскурсій, культпоходів, зустрічей).

5. Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, на воді та льоду, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.

6.Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.

7. Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

8. Про категоричну заборону:
- чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
- грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;
- відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;
- розпалювати вогнище;
- лазити по деревах, дахах;
- грати із чужими тваринами;
- збирати незнайомі види грибів і ягід;
- самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу вчителів або батьків;
- вступати в контакт та впускати у дім незнайомих людей.

Обережна поведінка  – запорука життя і здоров'я!

Немає коментарів:

Дописати коментар