суботу, 28 листопада 2015 р.

Запали свічку пам'яті жертвам Голодомору!


Схиліться! Свічку запаліть.
Хто у молитві, хто у серці чуйте,
Як кам’яніє краю біль століть.
Навіки до тридцятих ми прикуті.

      День пам'яті жертв голодоморів, у 4-ту суботу листопада щороку.

     О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

четвер, 26 листопада 2015 р.

Круглий стіл "Насиллю –ні!"



Круглий стіл "Насиллю –ні!"
Форма роботи: групова, бесіда з елементами тренінгу з використанням інноваційних технологій.
Мета : ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокреслити механізм захисту прав дітей, висвітлити та залучити до обговорення учнів Центру таких актуальних тем сьогодення  як – насилля  серед однолітків, буллінг, гендерне насилля, аборти, насилля у воєнний час, виховувати толерантність та співчуття.
Хід уроку
Вступне слово вчителя. Доброго дня! Сьогодні наша мова піде про насилля. Як відомо з  25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля». Початок акції припадає на 25 листопада – Міжнародний день ООН проти насилля до жінок, кінець акції 10 грудня– Міжнародний день Прав людини. В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000 року.
               
                В жорстоке двадцять перше століття
В час заздрості, злості  і помсти
Пам'ятай, що ти людина.
І не втрачай ні краплі честі.

Коли почуєш грубий сміх
Жорстокість, низькість - не зламайся;
Ти пам'ятай
, що ти людина...
Людиною ж  і залишайся!

середу, 30 вересня 2015 р.

 Вітання з Днем Вчителя !!!


Дай Вам, Боже, днів щасливих,
Дай добра, здоров'я, сили.
Дай любові, згоди, втіхи
Змоги дай - життю радіти
І ділитись словом щирим,
Теплим, радісним, правдивим.
А сьогодні на це свято
Щастя зичим Вам багато.
Хай Вас Бог благословляє
Многих літ Вам побажає.

неділю, 12 квітня 2015 р.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!


      З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть наші найкращі вітання і побажання Божого благословення, здоров'я і добробуту!      
      Сердечно бажаємо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і надалі супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України.
      Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху.
    Христос воскрес!

суботу, 7 березня 2015 р.

УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА




УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА
Перший урок.
Мета: ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України;
формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;
виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну;
формувати почуття патріотизму та національної свідомості, виховувати любов до Батьківщини;
розвивати мовлення та мислення, вміння працювати в групах.

Обладнання: пазли «Карта України», прапори з афоризмами відомих людей про патріотизм і єдність, плакати «Прапор України», «Гімн України», «Герб України», презентація «Моя країна» (слайд-шоу), відеоролик «Мій рідний край», аудіозапис пісні «Лиш у нас на Україні», «Моя Україна» Родини Май, Гімн України, папір для побажань, олівці.
Моя Україно,
Я чую твій голос,
Пшеничний твій колос
У душу мені засіває зерно,
Моя Україно,
Колиско-калино,
Пізнати тебе мені щастя дано. 
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Учитель: І от ви знову в школі сіли за парти. Вітаю вас із першим уроком вашого першого дня в школі. Пропоную розпочати його Державним Гімном України «Ще не вмерла Україна» (відеоролик «Гімн України»)
ІІ. Відкритий діалог.
Учитель: Гімн – це не звичайна пісня, це урочиста пісня нашої країни, це символ державної єдності та віддзеркалення душі українського народу. Давайте поміркуємо у які моменти нашого життя звучить Гімн України? Як часто ви сьогодні чуєте слова Гімну? Які почуття у вас виникають коли ви чуєте Гімн?

ІII. Повідомлення теми першого уроку.
Учитель: Гімн є одним із символів об’єднання людей. Які ще державні символи ми знаємо? (Прапор, Герб – короткі повідомлення учнів про символи)
Чи можна сказати, що ці державні символи України мають сьогодні велике значення для єдності народу? Чому? …
Тому тема нашого першого уроку: «Україна – єдина країна»  

середу, 11 лютого 2015 р.

Виховна система класу



Яківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Виховна система класу
Козацькому роду нема переводу

 
                          Класний керівник:
Мартинюк  Ірина  Ярославівна

Мета виховання це  формування патріота своєї країни, морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

З а в д а н н я     в и х о в н о ї     с и с т е м и     к л а с у:

1  Національно - патріотичне виховання
-          виховання почуття патріотизму;
-          шанування героїв України, героїв Майдану, АТО, учасників АТО;
-          виховання почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу, традицій та звичаїв;

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави 
          -          знання і повага законів України.
-          виховання шанобливого ставлення до державної символіки;
-          формування активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі;
-          формування толерантного ставлення до історії та культури інших народностей, які проживають в Україні та інших державах;
3Ціннісне ставлення до сім'ї,  родини,  людей
  -   формування культури поведінки вдома, в школі, в громадських місцях;
  -   усвідомлення себе членом колективу;
  -   формування вміння виявляти толерантність, ввічливість, повагу до оточуючих;
  -   формування уміння і навичок подолання конфліктів;
  -   роз’яснення  соціальної шкоди агресії і насильства;
  -   культура відпочинку, спілкування на відстані (в соціальних мережах, по мобільному телефону).
4 Ціннісне ставлення до себе
  -   формування основ самопізнання, самооцінки;
  -  формування позитивного самоставлення до дотримання норм етикету;
  -  формування конструктивного підходу до вирішення різних життєвих проблем;
  -   виховання готовності працювати над собою і своїми моральними якостями.    
5  Ціннісне ставлення до природи
- усвідомлення себе як невід'ємної частини природи
- виховання бережливого ставлення до природи;
- усвідомлення взаємозв’язку власного здоров’я зі станом екології.
- усвідомлення своєї відповідальності за домашніх улюбленців;
- розуміння явищ природи, знання народних прикмет;
6    Ціннісне ставлення до мистецтва
-         формування  потреби у спілкуванні з мистецтвом;
-         формування навичок сприймання та аналізу художніх творів;
-         здатність висловлювати власне ставлення до мистецтва, творчої діяльності у мистецькій сфері;
7  Ціннісне ставлення до праці
- формування уявлення про значущість усіх видів праці;
- розвиток уміння виконувати певні трудові дії, планувати, регулювати й контролювати трудову діяльність;
формування навичок самообслуговування, ведення домашнього господарства;
-  формування вміння доводити справу до логічного завершення;
- формування уявлення про сучасний світ професій.