субота, 12 листопада 2016 р.

Прес-служба національної поліції в області про безпеку дорожнього руху.       Надаємо поради як навчити малолітніх дітей правильної поведінки на дорогах. Саме навчити, а не залякати наслідками, які можуть статися на дорозі внаслідок недотримання Правил. Чомусь батьки думають, що розповівши дітям про приклади авто пригод, вони забезпечать їх безпеку. Аж ніяк! Причому розпочинати навчання дітей з помилок, або як ми називаємо порушення – неправильно. Дитина підсвідомо запам’ятовує їх, а не знає як саме потрібно діяти в тій чи іншій ситуації. Крім того в неї виникає страх і невпевненість. Тому перш за все треба навчати і виховувати особистим прикладом, поєднуючи теоретичні знання з практичними, поступово призвичаювати дітей до процесу дорожнього руху, а потім і до самостійності.
- Гуляючи з дитиною по місту, по дорозі до школи, додому зверніть увагу на те, як багато машин, автобусів їздить по вулицях. А який порядок! Це тому, що люди виконують правила дорожнього руху.
- Ознайомте їх із засобами регулювання дорожнього руху: світлофорами, пішохідними переходами, осьовою лінією, бордюрами, тротуарами тощо та розкажіть про їх значення в процесі дорожнього руху.
- Розкажіть про те, що машини їдуть по одній стороні бруківки, що люди ходять по тротуару.
- Переходячи з дитиною вулицю, покажіть, поясніть, що треба уважно подивитися ліворуч, потім праворуч, і переходити вулицю прямо, а не по діагоналі.
- Дуже важливо, щоб ваша дитина зрозуміла, а не тільки запам‘ятала, що виконувати правила руху потрібно завжди і всюди. Тому особистим прикладом треба показувати, як потрібно поводитися на вулиці. Ваш приклад буде куди більш наочним, ніж сотні разів повторювані слова «не переходи на червоне світло». Тому навіть якщо ви спізнюєтеся — все одно переходіть дорогу там, де це дозволено правилами.

Інструкції
-          Готуючись перейти дорогу зупиніться, огляньте проїжджу частину;
-          Розвивайте в дитини спостережливість за дорогою ;
-          Підкреслюйте свої рухи: поворот голови для огляду дороги;
-          Зупинку для огляду дороги, зупинку для пропуску автомобілів;
-          Вчіть дитину оцінювати дорожню ситуацію на відстані,  пояснювати про  рух автомобілів, які наближаються.  Не стійте з дитиною на краю тротуару;
 Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали покажчиків повороту у машин. Покажіть, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією;
Очікування транспорту
-          Стійте тільки на посадкових майданчиках, на тротуарі чи узбіччі.
-          Посадка і висадка з транспорту
-           Виходьте першими, попереду дитини, інакше дитина може впасти або вибігти на проїжджу частину;
-          Підходьте для посадки до дверей тільки після повної зупинки.
      -      Не сідайте в транспорт в останній момент (може прищемити дверима).
      -    Привчіть дитину бути уважним у зоні зупинки — це небезпечне місце (поганий огляд дороги, пасажири можуть виштовхнути дитину на дорогу).
Рух по тротуару
·          Дотримуйтеся правого боку.
·          Дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини.
·           Якщо тротуар знаходиться поруч з дорогою, батьки повинні тримати дитину за руку.
·           Привчіть дитину, йдучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом машин з двору.
·           Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, коляски везіть тільки по тротуару.
Інструкція дітям: правила переходу дороги на регульованому пішохідному переході
         Зупинись на краю тротуару, не наступай на бордюр.
          Дочекайся зеленого сигналу. Якщо він блимає, переходити не слід, незважаючи на те, що перехід дозволено — можна потрапити в небезпечну ситуацію.
          Подивися по сторонах — переконайся, що транспортні засоби зупинилися, і водії пропускають пішоходів.
          Переходи дорогу, дотримуючись правої сторони переходу, іди швидко, але не біжи.
Дорожні пастки.
Машина, що стоїть. Машина що стоїть, небезпечна: вона може закривати собою інший автомобіль, який рухається з великою швидкістю, заважає вчасно помітити небезпеку. Не можна виходити на дорогу з-за машин, що стоять. В крайньому випадку, потрібно обережно визирнути з-за стоячого автомобіля, переконатися, що небезпека не загрожує, і тільки тоді переходити дорогу.
Автобус, що стоїть. Автобус що стоїть, закриває собою ділянку дороги, по якому в той момент, коли ви вирішили її перейти, може проїжджати автомобіль. Крім того, люди біля зупинки зазвичай поспішають і забувають про безпеку. Від зупинки треба рухатися в бік найближчого пішохідного переходу.
Прихована небезпека. З-за нерухомого автомобіля, будинку, паркану, кущів та інших об`єктів може несподівано виїхати машина. Для переходу дороги потрібно вибрати таке місце, де дорога проглядається в обидва напрямки. В крайньому випадку, можна обережно визирнути з-за перешкоди, переконатися, що небезпеки немає, і тільки тоді переходити дорогу. Місцем підвищеної небезпеки також є арки, через які з дворів на проїжджу частину виїжджають машини. Не допускайте, щоб дитина бігла повз арки попереду дорослого: її необхідно тримати за руку.
Повільно наближається автомобіль. Машина, яка повільно рухається може приховувати за собою автомобіль, що їде на великій швидкості. Дитина часто не підозрює, що за однією машиною може ховатися інша.
Світлофор. Сьогодні на дорогах міста ми постійно стикаємося з тим, що водії автомобілів порушують Правила дорожнього руху: мчать на високій швидкості, ігноруючи сигнали світлофора і знаки переходу. Тому недостатньо навчити дітей орієнтуватися на зелений сигнал світлофора, необхідно переконатися, що небезпека не загрожує. Діти часто міркують так: «Машини ще стоять, водії мене бачать і пропустять». Вони іноді помиляються.
«Пустельна» вулиця. На вулиці, де машини з’являються рідко, діти вибігають на дорогу, попередньо її не оглянувши. Виробіть у дитини звичку завжди перед виходом на дорогу зупинитися, озирнутися, прислухатися — і тільки тоді переходити вулицю.
Осьова лінія. Дійшовши до осьової лінії і зупинившись, діти зазвичай стежать тільки за машинами, що рухаються з правого боку, і забувають про автомобілі, що проїжджають у них за спиною. Злякавшись, дитина може зробити крок назад — прямо під колеса машини. Якщо довелося зупинитися на середині дороги, потрібно бути гранично уважним, не робити жодного руху, не переконавшись у безпеці.
«Безпека» поруч з батьками. Перебуваючи поруч з дорослим, дитина покладається на нього і або зовсім не спостерігає за дорогою, або спостерігає погано. Дорослий цього не враховує. На вулиці діти відволікаються на всілякі предмети, звуки, не помітивши машину, і думаючи, що шлях вільний, вириваються з рук дорослого і біжать через дорогу. Перед переходом дороги ви повинні міцно взяти дитину за руку.
Пам'ятайте! Дитина вчиться законам вулиці, беручи приклад з Вас, батьків та  інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованої поведінки на вулиці не лише вашу дитину, але й інших дітей. Переходьте дорогу, дотримуючись Правил дорожнього руху.
Будьте прикладом для дітей у дотриманні правил дорожнього руху
* Не поспішайте, переходіть  дорогу розміреним кроком.
* Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина повинна звикнути, що при переході дороги потрібно зосередитися.
* Не переходіть дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора.
* Переходіть дорогу тільки в місцях, позначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».
* З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими. В інакшому разі дитина може впасти або побігти на проїжджу частину дороги.
* Залучайте дитину до участі у ваших спостереженнях за обстановкою на дорозі: показуйте ті машини, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю і т.д.
* Не виходіть із дитиною з-за машини, кущів, не оглянувши попередньо дороги, — це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали.
* Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці.

Немає коментарів:

Дописати коментар